LET´S WORK TOGETHER.   HAHN+KOLB Türkiye‘ye hoş geldiniz | Sadece kurumsal müşteriler için

ATORN ROCKTEC PRO HARD FREZELEME PROGRAMI

özel olarak geliştirilmiş çok katmanlı kaplamayla

ATORN RockTec PRO freze bıçakları özellikle çeliklerin işlenmesi için uygundur <1400 N / mm, <55 HRC, <60 HRC ve <65 HRC. Geniş ürün yelpazesi şunları kapsar: en yüksek hassasiyetle tüm geometriler.

Yeni TiAlSiN çok katmanlı kaplama, ATORN için özel olarak geliştirilmiştir, aşırı sertliği ve düşük sürtünme ile en iyi sonuçlara ulaşılır.


Özellikle takım ve kalıp imalatında, sert işleme giderek daha fazla önem kazanmakta olup taşlama ve aşındırma işlemlerinin yerini almaktadır. Takım ve kalıp imalatının dışında da sertleştirme işleminden sonra parçaların işlendiği görülmektedir.  Bu genellikle freze takımlarının büyük zorluklarla karşılaşmasına neden olur.

ATORN artık her türden frezeleme uygulamaları için son derece uzmanlaşmış frezeleme takımları sunuyor. Bu yüksek performanslı takımlar, 65 HRC'ye kadar sert işleme için idealdir.

Optimize edilmiş geometrileri sayesinde  yeni ve son derece sert çok katmanlı kaplamasıyla, ATORN RockTec PRO freze bıçakları düşük sürtünme sağlar ve bu nedenle özellikle aşınmaya dayanıklıdır. Örneğin, yüksek alaşımlı takım çeliklerini (1,2379) işlerken, 250 m / dakikaya varan yüksek kesme hızlarında ve 0,001 ila 0,15 mm diş ilerlemelerinde kullanılabilir.

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/ATORN-RockTec/RockTecPro-Mini-auf-Cent-Muenze.jpg

1521-B1:/Diverses/Neuheiten/Bild_Fraeser_Ausigelungen_EN.jpg

TEST KAZANANI

Yeni ATORN RockTec PRO frezeleme kesicilerinin kalitesi, GFE Gesellschaft für Fertigungstechnik und Entwicklung Schmalkalden e.V tarafından yürütülen karşılaştırmalı zorlu bir testte ATORN RockTec PRO freze kesiciler rakiplerini geride bırakmış ve en iyi sonucu göstererek performansını kanıtlamıştır.

Testte 1.2379 (X153 CrMo V12) 58 HRC sertlikte takım çeliği işlendi. Test esnasında önceden tanımlanmış ap ve ae'ye göre iş parçası farklı karbür frezelerle işlenmiştir.  ATORN RockTec PRO freze bıçakları, genel sonuçtaki en uzun takım ömrü  ile genel değerlendirmede birinci olmuştur.

TEST SONUÇLARI

  • Düşük serbest yüzey aşınması
  • Hafif kopmalar
  • Neredeyse hiç çapaklanmama
  • Minimum kaplama aşınması

TOLERANSLAR

  • Kesme kenarı çapı: 0 / -0.005 mm
  • Radyus Torus kesici : ± 0,0025 mm
  • Radyüs kontür Radyus kopya kesici: 0 / -0.005 mm
  • Açıklık çapı: 0 / - 0.01 mm

ATORN ROCKTEC PRO FREZELEME KESİCİLERİNİ KEŞFEDİN!


Karbür çok dişli frezeler


Karbür torus freze


Karbür radyus freze


ATORN ROCKTEC PRO HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İSTER MİSİNİZ?

Uzmanlarımız emrinizde! Lütfen isteğinizi bize e-posta yoluyla kolayca ve basitçe göndermekten çekinmeyin!

1856-B1:/CTAs/CTA-JetztAnfragen_282x39.jpg