Etik Değerler

Code of Compliance

Uyumluluk Kuralları, tüm kararların yasalar, iç kurallar ve değerler ile uyumlu olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Uyumluluk Kurallarımızda temel prensiplerimizi ve davranışlarımızı tanımladık. Uyumluluk Kurallarımızı internet sitemizde bulabilir; çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer iş ortaklarımız tarafından kullanılabilir.

Karşılıklı güven, öngörü, dürüstlük, şirket içinde ve şirket dışında doğruluk, günlük çalışmalarımızın vazgeçilmez dört temel ilkesidir

Uzun vadeli kurumsal başarımız için, sadece uygulanması gereken kurallara ve yasalara bağlı kalmakla yetinmemekteyiz. Çalışanların samimi tutumu, bu yapının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu samimi tutumu sürekli olarak desteklemekteyiz.

Bu durum bizim için, çalışanlarımızın istisnasız tüm ulusal ve uluslararası kurallara kesinlikle uyması anlamına gelmektedir. Bunu yaparken, çalışanlarımıza, müşterilerimize, tedarikçilerimize ve diğer iş ortaklarımıza karşı şeffaf olmaktayız. Bu nedenle şirketimizin değerlerinden somut davranış kuralları oluşturmaktayız.

Uyumluluk Kodu (Code of Compliance):

Code of Compliance  Code of Compliance

 

Raporlama Sistemi - SpeakUp

Uyumluluk kuralımız gereği müşterilerimize, tedarikçilerimize, diğer iş ortaklarımıza ve birbirimizle olan ilişkilerimizde her zaman dürüst davranmayı taahhüt ederiz. Çoğunlukla üçüncü şahıslardan gelen bilgiler, ekonomik suçların çözülmesine yardımcı olmuştur. Bu sebeple, HAHN+KOLB Group çalışanlarının ve üçüncü tarafların suç eylemlerini ve diğer büyük uyum ihlallerinin rapor edilmesini sağlayan bir sistem kurduk. Bu web tabanlı sistem BKMS (Business Keeper Monitoring System) olarak adlandırılır. Güvenlik sertifikalı bir yazılıma dayalı bu sistem, 190'dan fazla ülkedeki şirketlerde, idari yönetimler ve organizasyonlar tarafından başarıyla kullanılmaktadır.

Bize BKMS üzerinden bir bilgi mi vermek istiyorsunuz? Bunu anonim olarak veya isminizi belirterek yapabilirsiniz. İletişimin açık olmasına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle, adınızı belirtmenizi tavsiye ediyoruz. Kişisel bilgilerinizi gizlilik çerçevesinde işleme alıyoruz ve tüm tarafların çıkarlarına dikkat ediyoruz.

Bize ulaşmak için, BKMS’de bir posta kutusu oluşturmanız yeterlidir. Böylece herhangi bir sorumuz olduğunda size geri dönebiliriz. Ayrıca mesajınıza istediğiniz zaman ilave bilgiler ekleyebilirsiniz. Dilerseniz posta kutusu aracılığıyla gizli kalarak da iletişim kurabilirsiniz.

BKMS, sadece HAHN+KOLB Grubu’ndaki şüpheli ticari suç vakalarına veya büyük uyum ihlallerine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Sistem başka amaçlar için suistimal edilirse, suç teşkil edebilir.

SpeakUp

BKMS Giriş;

https://www.bkms-system.net/wuerth  https://www.bkms-system.net/wuerth

Desteğiniz için teşekkür ederiz.